Dönence

Çocukların gelişim süreçlerinde oyun parklarının önemi büyüktür. Çocuklar, evdeki oyuncaklarla ne kadar oynasalar da bir oyun parkındaki eğlencenin yerini hiçbir şey tutamaz. Temiz hava alıp, yaşıtlarıyla zaman geçirmesi de çocuk oyun parklarının faydalarından bir tanesidir. Çocuklar yaş alıp büyüdükçe ihtiyaçları farklılaşır. Bir yaşın öncesinde daha çok evde vakit geçiren çocuklar büyüdükçe dışarıya çıkmak ve çocuk parkı gibi yerlerde sosyalleşmek isterler. Bir oyun parkında çocukların en çok eğlendiği park gereçlerinden biri dönencedir. Birden fazla çocuğun bir arada binmesine olanak sağlayan dönenceler ile çocuklar hoşça vakit geçirirler.

Park Gereçlerinin En Sevilenleri

Parklarımızı bahçelerimizi şenlendiren çocuklar, kahkahalarıyla bulundukları her yeri güzelleştirirler. Doğallıklarıyla ve saflıklarıyla dünyayı yaşanabilir bir yer haline getiren çocuklarımızın en sevdiği aktivite ise çocuk oyun parkları gereçleriyle oynamaktır. Salıncak, kaydırak, oyun parkurları gibi park gereçlerinin yanında çocukların en sevdikleri park gereçlerinden birisi de dönencelerdir. Yeni ürünlerimiz arasında hem oturaklı hem de oturaksız dönenceler mevcuttur. Plastik ya da metalden üretilen dönencelere binen çocukların şen kahkahaları biner binmez duyulmaya başlanır.

Çocuk Gelişiminde Oyun Parklarının Önemi

Genellikle apartmanlarda büyüyen çocuklar için oyun parkları doğayla bir arada olması için mükemmel fırsatlardır.

Çocuklar sosyalleşir, yaşıtlarıyla vakit geçirerek bir arada nasıl davranılması gerektiğini öğrenir.

Evlerde tek başına büyüyen çocuklarda paylaşma kavramının gelişmesi güçtür. Oyun parkına giden çocuk paylaşmayı öğrenir.

Dil gelişimi desteklenir. Çocukların kelime haznesinin gelişmesi ve akıcı bir şekilde konuşmaları için diğer çocuklarla vakit geçirmeleri çok önemlidir.

Anne ve babaların çocukları iyi vakit geçirirken, ruhen dinlenmesi sağlanır. Çünkü çocuklar evlerde kapalı kaldıklarında devamlı ailelerinden ilgi isterler. Oyunları her zaman birlikte oynamak istediklerinden anne ve babalar bedenen olduğu kadar ruhen de yorulur. Oyun parklarında hem çocukların hem de ebeveynlerin ruh sağlığı iyileşir.

Dönence gibi park gereçleri sayesinde eğlenir ve enerjilerini atmış olurlar. Enerjisini atan çocukların iştahı açılır ve daha güzel uyurlar. Uyku ve yemek problemi olan çocuklar, sık sık çocuk oyun parklarına götürülmelidir.

Dönence ile Eğlenceli Dakikalar

Bir parkta yükselen çocuk kahkahaları duyuyorsanız, mutlaka o parkta dönenceye binen bir grup çocuk vardır. Çünkü bir arada olmakla her eğlencenin keyfi katlanarak çoğalır. Çocuklar da tek başlarına oynamaktan çok diğer çocuklarla bir arada olmayı tercih ederler. Dönence gibi park gereçleri sayesinde eğlenceyi sonuna kadar yaşarlar.

Artık birçok iş yeri, restoran ve alışveriş merkezi çocukların iyi vakit geçirmesi ve ebeveynlerin daha rahat etmesi için oyun parklarına yer veriyor. Kapalı ya da açık mekân olması fark etmeksizin çocuklar oyun parkında eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Oyun parklarında en çok tutulan gereçlerden biri ise dönence olup, birden fazla çocuğun bir arada oynamasına olanak sağlamaktadır.


İLGİLİ ÜRÜN KATEGORİLERİ

Aşağıdaki kategorilerden ilgili ürünleri inceleyebilir sağ alt kısımdaki hızlı iletişim butonu aracılığı ile bizlere Whatsapp ve Telefon üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.