Seesaw

Çocuklar apartmanlarda yaşarken, en çok açık havadaki parklarda oynamaya ihtiyaç duyarlar. Şehir merkezlerinde yaşayanların çocuklarını sosyalleştirebilecekleri mekanlar olmaları sebebiyle, çocuk oyun parkları ebeveynler tarafından sıkça tercih edilir. Bir çocuğun park gereçleri arasında en sevdiği oyuncaklardan birisi tahterevallidir. Eski yıllardan beri parkların en sevilen parçalarından biri olan tahterevalli, çocukların eğlenmesini sağlarken gelişimlerine de olumlu yönde etki eder. Bir aşağı bir yukarı giderken çocukların mutlulukları gözlerinden okunur.

Tahterevalli ile Eğlenen Çocuklar

Ebeveynler çocuklarını oyalayabilmek amacıyla çeşitli aktiviteler ararlar. Bebeklik dönemi sona erip çocukluk dönemi başladığında çocukları evde tutmak giderek zorlaşır. Çocuklar yaşıtlarıyla bir arada olmak, onlarla oynamak ve sosyalleşmek isterler. Çocuk oyun parkları, çocukların sosyalleşerek hoşça vakit geçirmesi için son derece uygun ortamlardır. Önceleri ebeveynleri yardımıyla park gereçlerini kullanan çocuklar zamanla daha bağımsız olurlar. İlk zamanlar hep ayakta durarak çocuklarının yanında beklemek durumunda kalan ebeveynler, çocukları büyüdükçe kenarda durup onları izleyebilirler. Güvenlik ön planda tutularak tasarlanmış oyun parklarında ebeveynlerin de içleri rahat eder.

Oyun Parklarının Çocuk Gelişimindeki Önemi

Çocuklar için yemek ve uyku kadar gerekli olan oyun, gelişimleri için son derece önemlidir. Bir çocuğun zekâ gelişiminin iyi olması için oyun oynaması şarttır. Evlerde oynanan oyunlar ise bir yere kadar yeterli olur. Sonrasında çocuklar dışarı çıkarılmalı, oyun parklarına götürülerek diğer çocuklarla bir arada olması sağlanmalıdır. Parklarımızı bahçelerimizi çocukların oynamasına uygun hale getirdiğimizde onların gelişimine de katkı sağlamış oluruz. Tahterevalli gibi sevilen çocuk gereçleri sayesinde çocuklar bir arada olmanın tadını çıkarırken, sağlıklı bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam etmiş olurlar. Restoranların ya da alışveriş merkezlerinin bahçeleri de dahil olmak üzere birçok alana uyumlu olan tahterevalliler oyun parkının aranılan gereçlerinden biri haline gelecektir.

Tahterevallinin Çocuk Parklarındaki Yeri

Günümüzde çocuk parkı gereçlerine birçok yenilik getirilmiş olsa da klasiklerden de vazgeçilmemiştir. Tahterevalli gibi çocuk parklarının vazgeçilmezlerine de yeni ürünlerimiz arasında yer verilmiştir. Oyun parklarının ilk kez kullanıldığı yıllardan beri varlığını sürdüren tahterevalliler günümüz çocuklarının da en sevdiği park gereçleri arasındadır. İki çocuğun bir arada oynamasına olanak sağlayan tahterevalliler sosyalleşmeleri için de çok faydalıdır. Bir oyuncağı paylaşmayı, karşısındakiyle uyum içinde hareket etmeyi ve birlikte eğlenebilmeyi öğrenen çocukların sosyal gelişimi daha iyi olur. Çocukların sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden üretilmiş, önceliği güvenlik olan park gereçlerimizden olan tahterevallileri çocuklar çok sever ve her parkta olması gerekir.

Denge kurmayı ve karşısındakiyle koordineli bir biçimde hareket etmeyi çocuklara öğretmesi yanında, çocukların eğlenmesini ve enerjisini atmasını sağlar. Klasik park gereçlerinden birisidir ve günümüze kadar unutulmadan gelmiştir. Eski yıllarda ebeveynlerinin bindiği tahterevallilere binme sırası, bugün çocuklara gelmiştir. Eskiden sadece metalden ya da ahşaptan üretilen tahterevalliler, günümüzde ahşap, metal ya da plastik malzemeden üretilebilir.


RELATED PRODUCT CATEGORIES

You can examine the related products from the following categories via the quick contact button on the bottom right, you can send us your questions via Whatsapp and Phone.