Zıp Zıp

Çocukların eğlencesi olan oyun parkları farklı gereçlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bazı parklar yalnızca salıncak ve kaydıraktan oluşurken, bazılarında zıp zıptan dönenceye kadar farklı ve çeşitli park gereçleri yer alabilir. Her yaştan çocuğun en sevdiği park gereçleri arasında zıp zıp da yer alır. Zıp zıplar çocukların üzerinde zıplayarak enerjilerini atmalarını ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar.

Zıp Zıpın Çocuk Sağlığı İçin Faydaları

Zıp zıp son derece eğlenceli bir çocuk parkı gereci olmasının yanında çocukların sağlıklı gelişimi için de birçok faydası vardır.

Obezite günümüzde çocukluk çağının bir problemi haline gelmiştir. Daha çocuk yaşlardayken hareketsizliğe bağlı olarak alınan kilolar ileriki yaşlarda gelişebilecek metabolizma hastalıklarına zemin hazırlar. Bu nedenle çocukların olabildiğince hareketli olup fazla enerjilerini atmaları gerekir. Zıp zıp bunun için birebirdir.

Egzersiz yapmanın sağlık üzerine olan faydaları artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ama daha çocuk yaştaki birine egzersiz yaptırabilmek mümkün değildir. Çocuklar ancak bir oyunun içindeyken hareket ederler. Oyun parklarında yer alan çeşitli oyun gereçleri ile hareket halinde olup zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar.

Zıp zıp üzerinde zıplamanın bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Çocuklar zıp zıp ile zıpladıklarında lenf dolaşımları hızlanır ve bağışıklık sistemleri canlanır. Böylece çocuklar mikroplara karşı daha güçlü olur ve daha az hastalanırlar.

Zıplamanın sinir sistemine de olumlu etkileri vardır. Zıplayarak enerjisini atan bir çocuk sakinleşir ve hırçınlık yapmaz. Bu durum ebeveynlerin de işini kolaylaştırır.

Zıplama çocukların eklemlerini güçlendirir.

Kemik boyunun daha hızlı uzamasını sağlar.

Zıp Zıp ile Mutlu Çocuklar, Mutlu Ebeveynler

Yeni ürünlerimiz arasında birbirinden renkli ve çeşitli park gereçlerinin arasında zıp zıplar da mevcuttur. Parklarda, bahçelerde ya da iş merkezlerindeki çocuk oyun alanlarında tercih edilerek zıp zıp ile çocukların hoşça vakit geçirmesi sağlanabilir. Yumuşak zemini sayesinde çocukların düşmelere bağlı yaralanma ihtimalini de en aza indirir. Zıp zıp, herhangi bir oyun alanında yer aldığında çocukların favorilerinden biri olur. Üzerinde zıplayarak eğlenen çocuklar, ebeveynlerinin de mutluluk sebebidir. Her ebeveyn çocuklarının mutlu olmasını ve iyi vakit geçirmesini ister. Çocuk oyun parkları ise çocukların eğlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Çocuklarla az çok vakit geçiren herkes onların parkta vakit geçirmeyi ne kadar sevdiklerini bilir. Sağlam yapısıyla çocuklarımızın güvenliğini de düşünen park gereçlerimiz sayesinde, her mekân çocukların seveceği hale dönüştürülebilir. Parklarımızı bahçelerimizi çocukların seveceği hale getirerek ebeveynlerin güvenle tercih etmesini sağlayabiliriz. Mutlu çocuklar mutlu ebeveynler anlamına gelir ki, oyun parklarının bu mutluluktaki payı büyüktür. Bir oyun parkında yer alan zıp zıpta zıplayarak eğlenen bir çocuk, sağlıklı gelişimi açısından önemli bir aktivite yapmış olur. Böylesine eğlenceli olan zıplamanın sağlığa da faydalı olması, zıp zıpın ebeveynleri her yönden memnun edebileceği anlamına gelir.


İLGİLİ ÜRÜN KATEGORİLERİ

Aşağıdaki kategorilerden ilgili ürünleri inceleyebilir sağ alt kısımdaki hızlı iletişim butonu aracılığı ile bizlere Whatsapp ve Telefon üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.